Bezpečný internet

Naše škola se připojila do internetové soutěže v rámci Dne bezpečnějšího internetu "TVOŘTE, PŘIPOJTE SE A SDÍLEJTE S RESPEKTEM: LEPŠÍ INTERNET ZAČÍNÁ U KAŽDÉHO Z VÁS!" Žáci 4. a 5.ročníků se během hodin Informačních technologií v diskusi a tvořivých dílnách seznamovali s tématy bezpečného chování na internetu, ochraně osobních dat, kyberšikanou ale také s tím, na koho se obrátit, když jim nebo jejich kamarádům přes internet či mobilní telefon někdo ubližuje. Potěšilo nás, co všechno si již žáci z hodin pamatují - ještě, aby si vždycky vzpomněli, jak se
správně zachovat a my - rodiče i pedagogové, se o ně nemuseli bát…

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výstřižek.PNG

Základní škola a Mateřská škola, Za Invalidovnou 3, Praha 8, se zapojí do tzv. šablon, projektu podpořeného z OPVVV. V rámci dvouletého projektu Rozvoj osobnosti a gramotností v ZŠ a MŠ Za Invalidovnou 3, Praha 8, CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_023/0003162 se uskuteční vzdělávání pedagogů základní školy v čtenářské gramotnosti, matematické gramotnosti. Zrealizováno bude doučování žáků ohrožených školním neúspěchem. Pedagogové mateřské školy se zúčastní vzdělávání v osobnostně sociálním rozvoji, čtenářské pregramotnosti, matematické pregramotnosti, budou sdílet zkušenosti z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv. Cílem je osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů, extrakurikulární rozvojové aktivity, zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích, zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na ZŠ. Začátek projektu 4.9.2016.

Tento projekt je spolufinancován EU.

Projekty MŠMT:

Hodina pohybu navíc

Projekty MPSV:

Obědy pro všechny

Školní projekty:

Každý školní rok probíhá školní projekt, který obohacuje metody vzdělávání, rozvíjí vědomosti a dovednosti žáků, vytváří a formuje předpoklady k uplatnění a dalšímu vzdělávání.

Opakovaně probíhá projekt na vytváření a rozvíjení sociálních dovedností - Žákovské shromáždění s vyhlášením Žáka měsíce, Podzimní skřítci, Mikulášská nadílka a vánoční besídky, Masopustní karneval, Den v zeleném - vítání jara, Velikonoční dílny, besídka ke Dni matek, Zahradní slavnost.

21. 7. Vítězslav

Zítra: Magdaléna