Aktuality ŠD

Pozdrav na prázdniny

Nastal konec školního roku. Toto uteklo. Myslím, že se všichni shodneme, že tento školní rok byl opravdu neobvyklý a náročný pro všechny. Doufám, že ten příští bude probíhat klidněji a v těch správně zajetých kolejích.

Přejeme Všem krásné prázdniny, užijte si sluníčka, které nám scházelo a legrace. Při hrách buďte na sebe opatrní.

Mějte se hezky :-)

V září se těšíme na shledanou.

My všichni ze Školní družiny.

HURÁ NA PRÁZDNINY !

Ahoj děti z naší ŠD, zdravíme rodiče. (Vzkaz č.5)

Škola i družina už je opět otevřená, ale samozřejmě funguje v omezeném provozu. Proto zdravím především ty z Vás, kteří dále zůstáváte doma a učíte se na dálku. Jste moc šikovní, jak to zvládáte. Posíláme alespoň takto energii a povzbuzení do dalších dní. Sluníčko se v těchto dnech schovává za mraky a často prší, takže trávíme spousty času doma. Nevadí, alespoň můžete vyzkoušet některé hry, tvoření, které pro inspiraci naleznete na tomto webu:

(babyweb.cz; www.zahradnizabava.cz).

Nebo si můžete vytvořit Totem z ruliček nebo papírových utěrek. Totem je pradávným rodovým znakem indiánských kultur. K výrobě totemu sloužily kmenu stromů. Symboly na totemu byly namalovány barvou. Potřebujeme  pouze lepidlo,nůžky, tiskoviny, letáky, odstřižky, zkrátka, co doma najdeme.

Jak může totem vypadat :-)?

totem.png

Přejeme Vám příjemnou zábavu, ať už při hrách nebo tvoření.

Mějte se krásně a  chraňte své zdraví .

My všichni ze ŠD.

Milé děti a rodiče (vzkaz 4)

Všechny moc zdravíme. S některými z vás se brzy  uvidíme, s některými o trochu později... A zatím pro vás máme tvoření - do deště i do sluníčka :-)

Myslíme na vás, děti i rodiče, hlavně buďte zdraví :-)

Těšíme se na vás

Vaše družina

Hádanky pro děti - jaro.pdf

Omalováka motýl.pdf

Omalovánka - beruška.pdf

Ukryté zvířátko.pdf

Tvořeníčko - kytička pro maminku.pdf

Milé děti a rodiče školní družiny (vzkaz 3)

Všechny moc zdravíme a už se snad krátí doba, než se uvidíme. A aby nám to čekání rychle uteklo, posíláme pracovní listy - pro zábavu.

Zkuste si spojovačky, křížovky, hádanky...

Moc se nám po vás všech stýská. Vymýšlíme hry a nápady, které spolu pak vyzkoušíme.

Myslíme na vás, děti, ale také na rodiče. Vydržte, bude líp :-)

Vaše družina

číselná omalovánka.pdf

najdi 10 rozdílů.pdf

nepopleť to - exotucké plody.pdf

neviditelný obrázek - čísla.pdf

neviditelný obrázek - svačinka myška.pdf

obrázková křížovka.pdf

osmisměrka.pdf

početní hádanka.pdf

spojovačka.pdf

veselé rovnice.pdf

Milé děti a rodiče školní družiny. (vzkaz 2)

Všechny moc zdravíme. Myslíme na Vás, jak zvládáte toto těžké období. I když máme různá omezení,  choďte s rodiči na procházky( v rámci možností) a pozorujte měnící se jarní přírodu. Ta je v tomto kvetoucím čase nejkrásnější. O Velikonocích se na nás sluníčko pěkně usmívalo, tak jsme si svátky mohli alespoň takto užít.

Milé děti, moc se nám všem po Vás stýská. Vymýšlíme různé hry, nápady do družinky.  Doufáme, že je stihneme zrealizovat ještě v tomto školním roce. Uvidíme, jak se situace bude dál vyvíjet.

Držíme palce rodičům. Zvládat školní povinnosti, domácnost a zaměstnání je nadlidský výkon. Velký obdiv Všem.

Snad se již brzy shledáme.

My všichni ze ŠD.

... a přikládáme ještě pár nápadů na tvoření (ať nám ten čas rychleji uteče:-))

Kouzelnická omalovánka.pdf

Malované hlavolamy.pdf

Omalovánka pro starší děti.pdf

Opičí vystřihovánka.pdf

Sloní vystřihovánka.pdf

Ahoj děti z družiny, zdravím rodiče. (vzkaz 1)

Myslím, že už je to pro Vás nekonečné a už se všichni těšíme, až tato doba skončí a my se vrátíme k “obyčejným” dnům. Protože právě v těchto “obyčejných” dnech se něco nového naučíme a dozvíme. Vydržte snad už to nebude dlouho trvat a my se všichni shledáme v naší veselé družince.

Rodičům posílám pár odkazů a tipů pro zabavení neposedných dětiček:

www.portal.rozhlas.cz ( Rádio Junior)

www.tvorivedeti.cz

Přeji krásné Velikonoce alespoň v kruhu rodinném. Ozdobte si krasličky, ať Vám udělají radost.

P.S. Vzkaz dětem:

Prosím, nechte své rodiče vydechnout a pomáhejte s domácími pracemi.

Myslím na Vás.

Martina Rašková

________________________________________________________________________________________________

V rámci školní družiny probíhají zájmové kroužky:

Sportovní a vlastivědný  2.,3. oddělení PO 15 - 16 h

Čteníčko  2. odděení ÚT 13.15 - 14 h